تعمیردرب های اتوماتیک تلسکوپی پارکینگی  درب های ریلی پارکینگی دارند و مانند تعمیردرب های ریلی کار می کنند با این تفاوت که درب های ریلی شامل یک لت می باشند که جهت باز و بسته شدن بر روی ریل می لغزد، اما درب های تلسکوپی به جای یک لت از چندین لت لغزنده بر روی ریل ها ساخته می شوند.

تعمیردرب های اتوماتیک تلسکوپی پارکینگی شکوه و زیبایی ویژه ای دارند و به همین خاطر برای جایگاه های مسکونی و صنعتی ایده آل می باشند و همچنین در مجتمع های مسکونی و خانه های ییلاقی (ویلاها) مورد استفاده قرار می گیرند.

بخش محرکه این تعمیردرب های اتوماتیک پارکینگی تلسکوپی مناسب برای میزان تردد متوسط و بالا موجود می باشد و می تواند به سیستم های مختلف امنیتی  مانند فتوسل ها، لبه های امنیتی ، فلاشر و قفل الکتریکی و انواع سیستم های کنترل ورودی مانند کارت خوان ها،  فرستنده های رادیویی و یا کی پدها وصل شوند. همچنین کنترل پانل آن دارای عملیات تأخیری بسته شدن اتوماتیک auto close delay function می باشد.

تعمیرسیستم  درب اتوماتیک پارکینگی تلسکوپی می تواند دارای موتور سه فاز باشد. در حین قطع برق نیز با استفاده از کلید خلاص کن می توان درب را به صورت دستی حرکت داد. همچنین ویژگی لیمیت سوییچ می تواند حد ابتدا و انتهای حرکت را تعیین کند.درب های اتوماتیک تلسکوپی پارکینگی از دو یا تعداد بیشتری لت های کوچکتری به نسبت یک لت ریلی  تشکیل شده اند و بنابراین به فضای مورد نیازنسبتاً کمتری less back up space area نیاز دارند، در نتیجه  درب های اتوماتیک تلسکوپی پارکینگی راه حل ایده آلی برای مکان هایی هستند که در آنها محدودیت فضا به دلیل موقعیت ساختمانی موجود، وجود دارد و صرفه جویی در فضای موجود اهمیت دارد.

همچنین تعمیر درب های اتوماتیک پارکینگی تلسکوپی در مواردی که فضای کافی در ملک مورد نظر برای تعمیر درب های اسلایدی کانتیلور استاندارد وجود ندارد، انتخاب مناسبی می باشند.  درب های تلسکوپی بسته به نوع نیاز می توانند به صورت لت های تلسکوپی که به یک سمت دیوار می لغزند (همگی در یک جهت) و یا به صورت لت های تلسکوپی که در دو سمت به سوی دیوارها حرکت می کنند، ساخته شوند.

هر یک از تعمیرلت های درب در یک سرعت متفاوت حرکت می کنند و بر روی ریل خود می لغزند، بنابراین موقعیت نهایی قرار گرفتن لت ها بر روی هم به طورهمزمان بدست می آید.