تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای در ازگل : محله ازگل یکی از محلات تاریخی تهران شناخته می شود و شواهد تاریخی درباره این محله موجود می باشد. در گذشته در محله ازگل سه طایفه بزرگ به نام های طلوعی، رنجبریان و ازگلی وجود داشته است که احتمال می رود به عنوان مهاجر به این روستا آمده‌اند. همانطور که گفته شد در گذشته در محله ازگل باغ های زیادی وجود داشته است و به همین دلیل افراد بسیاری به کارهای باغبانی و کشاورزی مشغول بودند و همه این عوامل دست به دست هم داده و سبب ایجاد تغییر و تحول در منطقه ازگل تهران شده است.

برخی ها عقیده دارند نام محله ازگل از بزرگترین طایفه به نام ازگلی گرفته شده است ولی برخی دیگر عقیده دارند که در این محله در گذشته درختان گل زیادی وجود داشته به همین دلیل به نام ازگل نامیدند. بنا به شواهد تاریخی می توان گفت که در محله ازگل از کوچه طلوعی تا میدان ازگل زمین های کشاورزی گندم بوده است و می توان گفت که اکثر زمین ها به صورت زمین زراعی بوده و بیشتر باغ هایی که در آن زمان وجود داشت همچنان پابرجا می باشد. هم اکنون بیشتر این اراضی کشاورزی به منازل مسکونی تبدیل شده است.

در گذشته یک قناتی از بالای محله ازگل و از سمت کوه ها سرازیر می شده و در استخری که هم اکنون در پارک ازگل است وارد می شود. همچنین در گذشته یک حمام درون محله وجود داشته است که هنوز هم می توان آثاری از آن را پیدا نمود ولی متاسفانه این حمام در حال تخریب می باشد

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای در ازگل

بافت انسانی:

در گذشته وسعت محله ازگل بسیار زیاد بوده است و شامل دسترسی هایی زیر می شود: از سمت شمال به کوه های البرز و از سمت جنوب به تپه های گزو و از سمت شرق به بیابانک می رسیده است ولی هم اکنون این محدوده بسیار کوچک شده و در بین چند بزرگراه و اتوبان محصور گردیده است. با وجود آن که محلات شمال شهر تهران دارای قیمت ملک بالایی است ولی باید بدانید که محله ازگل نسبت به سایر محلات شمال شهر تهران نسبتا ارزان‌تر بوده و همچنین اکثر ساکنان محله دارای وضع مالی متوسط رو به بالا می باشند.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای در ازگل

 مرزبندی:

از سمت شمال به بزرگراه ارتش و شهرک محلاتی، از سمت غرب به بزرگراه امام علی و محله اقدسیه، از سمت جنوب به اتوبان شهید بابایی و لویزان و از سمت شرق به باشگاه تیراندازی مهام و جاده لشکرک محدود می شود.

 اتوبوس و تاکسی:

در محله ازگل تهران چندین ایستگاه تاکسی و اتوبوس در بزرگراه های ارتش، امام علی و بابایی وجود دارد و همچنین از خود میدان ازگل و دیگر بخش های مهم ازگل ایستگاه تاکسی تعبیه گردیده است. نا گفته نماند که برخی از این اتوبوس و تاکسی ها به میدان تجریش می روند و از آن جا می توان به بیشتر محلات تهران دسترسی پیدا نمود.

 پمپ بنزین:

در نزدیکی محله ازگل تهران دو پمپ بنزین به نام های پمپ بنزین شهید رسولی و پمپ بنزین شهرک شهید محلاتی وجود دارد.

 دسترسی به مترو:

در بخش شمال محله ازگل هم ایستگاه مترو قائم در خط سه مترو تهران دسترسی عالی را برای اهالی محله ایفا می نماید.

اتوماتیک درب شیشه ای

 امکانات:

در تمامی محلات یکی از نیازهای اصلی وجود مغازه و فروشگاه هایی است تا اهالی محله بتوانند از آن ها خرید نمایند. در واقع باید گفت که علاوه بر مغازه وجود مرکز خرید هم به عنوان یک حسن شناخته شده است و به دنبال ایجاد یک مرکز خرید افراد بسیاری به آن مراکز مراجعه می نمایند و به همین دلیل است که بعد از آن چندین مرکز خرید ایجاد می شود.

در محله ازگل تهران هم یک مرکز خرید به نام مجتمع تجاری الماس ایران قرار دارد. از جمله دیگر مراکز خرید می توان به شهروند و میدان میوه و تره‌‌بار هم اشاره نمود.

بوستان ها و مراکز گردشی و ورزشی خوشبختانه همانطور که گفته شد در محله ازگل تهران باغ های فراوانی وجود دارد که وجود این باغ ها کمک شایانی به فضای سبز محله کرده است ولی متاسفانه این باغ ها خصوصی بوده و ورود برای عموم آزاد نمی باشد ولی با این وجود چندین بوستان هم در سطح محله وجود دارد.

در این محله مراکز ورزشی تنها یک مورد است که آن هم مجموعه فرهنگی شهید قرنی می باشد. در اطراف محله می توان چندین مجموعه ورزشی و زمین چمن برای فوتبال پیدا نمود.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای را امروزه همه‌جا می‌توان دید. از فروشگاه‌ها گرفته تا فرودگاه‌ها و دیگر مکان‌های تجاری اداری، این محصول کاربرد دارد. زیبایی ذاتی و دیگر مزایای این درب، سبب محبوبیت آن شده‌اند بااین‌حال، مانند هر محصول صنعتی دیگر، این محصول نیز خراب می‌شود. اولین قدم در چنین مواقعی، عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با دقت و سرعت بالاست. عیب‌یابی صحیح و اصولی با توجه به علائم خرابی درب انجام شده و یک فرآیند تخصصی است.

نکات تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای در ازگل

سرویس شیشه برقی به طور منظم

درب اتوماتیک شیشه ای به طور سالیانه برای مطمئن شدن از ایمنی نیاز به سرویس دارد. به دلیل این که از موتورهایی با مدل های متفاوت در شیشه برقی استفاده می شود و با توجه به میزان تردد، زمان سرویس درب متفاوت است و معمولا به سرویس های ماهیانه و یا 3 ماه یک بار نیازمند هستند.

تعویض قطعات جزئی

اگر بخشی از درب خراب شد می توانید با کمک یک کارشناس با تعویض قطعات جزئی درب را تعمیر کنید. با تعمیر کردن سریع و به موقع همان بخش از خراب شدن سایر بخش ها نیز جلوگیری کنید و این گونه هزینه کمتری را می پردازید. بسیاری از فروشندگان دارای خدمات پس از فروش به همراه گارانتی محصولات هستند. شما با دریافت گارانتی و یا خدمات پس از فروش خوب و با کیفیت می توانید پس از ایجاد هرگونه مشکل درب، سریع و راحت با تعویض قطعات مشکل درب را بر طرف کنید.

به درستی از شیشه برقی استفاده کنید.

به ندرت پیش می آید که درب شیشه ای به طور ناگهانی بشکند. اما احتمال خارج شدن از چهار چوب بر اثر برخورد محکم وجود دارد. یا به هنگام شستن و یا تمیز کردن درب مراقب ورود آب به داخل دستگاه های الکترونیکی درب باشید از گذاشتن مانع بین در برقی شیشه ای جلوگیری کنید و بر نحوه درست باز و بسته شدن درب و حرکت آن نظارت کنید اگر اختلالی به وجود آمد آن را برطرف کنید.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

با استفاده مداوم از درب های اتوماتیک شیشه ای امکان خراب شدن درب بالاتر می رود و برای رفع این مشکل باید در صدد برطرف کردن ایرادات و عیب یابی باشید. برای بررسی و عیب یابی شیشه برقی قبل از مراجعه به تکنسین به موارد زیر توجه کنید.

درب برقی شیشه ای

در ابتدا چک کنید که سوئیچ قدرت روشن است و روی دکمه اتوماتیک تنظیم شده است.

اطلاع پیدا کنید که باطری به درستی کار می کند.

اگر مشکل باز و بسته شدن درب است دکمه خاموش را ۱۵ ثانیه نگه دارید و پس از خاموش شدن دوباره آن را روشن کنید.

بررسی کنید سنسورها روشن باشند و در مسیر درب چیزی قرار نگرفته باشد.

اطمینان حاصل کنید که باتری و ریموت کنترل ها به صورت دقیق کار کنند.

تعمیر موتور درب اتوماتیک

امروزه انواع مختلفی از موتور ها برای درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد و مدل و مشخصات فنی موتور تا حدود زیادی وابسته به نوع درب اتوماتیک و همچنین اندازه درب است. انواع مختلف موتور دارای مشخصات فنی و ویژگی های خاصی هستند و به همین دلیل نیز تعمیرات آن ها اغلب با یکدیگر تفاوت دارد. یک تکنسین باتجربه و ماهر همواره شناخت کافی از انواع موتور های درب اتوماتیک داشته و می تواند با استفاده از تجهیزات و دانش خود اقدام به رفع عیوب موتور و تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای نماید.

تعمیر چشمی درب اتوماتیک

شاید به جرات بتوان گفت یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین قطعات انواع درب اتوماتیک چشمی می باشد. معمولا تکنسین ها در هنگام تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای اقدام به بررسی عملکرد چشمی درب اتوماتیک نموده تا از عملکرد صحیح چشمی درب اتوماتیک اطمینان حاصل نمایند. از جمله مهم ترین موارد اختلال و نقص در عملکرد چشمی می توان به کثیف شدن آن و یا قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید اشاره کرد. در صورت خرابی و اختلال در چشمی درب اتوماتیک شیشه ای همواره امکان باز شدن درب هنگام ورود وجود داشته اما پس از ورود درب بسته نمی شود. در این موارد تکنسین تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای اقدام به بررسی فتوسل در چشمی درب اتوماتیک نموده و اقدام به تعمیر و یا تعویض چشمی درب اتوماتیک می نماید.

تعمیر ریموت کنترل درب اتوماتیک

وظیفه ریموت، باز و بسته کردن درب اتوماتیک از راه دور می باشد و به عبارت دیگر کنترل از راه دور درب اتوماتیک با استفاده از ریموت انجام می گیرد. به دلایل مختلف نظیر قرار گرفتن در مقابل آفتاب امکان خرابی ریموت بسیار زیاد بوده و برای شناسایی و رفع خرابی در ریموت همواره نیاز به تعمیر ریموت درب اتوماتیک شیشه ای توسط تکنسین تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. از مهم ترین دلایل خرابی ریموت می توان به اختلال و نقص در اتصالات برقی و همچنین پاک شدن حافظه ریموت می باشد.

 

تعمیر ریل و کاور

به طور کلی در ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه ای خرابی و نقص رخ نمی دهد و نرخ خرابی آن ها بسیار کم است. البته کارشناسان و متخصصان تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای توصیه می کنند به دلیل سایش در طول زمان نیاز است هر چند سال یکبار نسبت به تعویض ریل و کاور اقدام نمود.

تعمیر درب شیشه ای درازگل

از جمله ساده ترین راه ها برای تعمیر در برقی شیشه ای تمیز کردن و سرویس به صورت اصولی و با احتیاط می باشد که تاثیر بسزایی در کارکرد و عمر بادوام در برقی شیشه ای دارد.

اولین موردی که نیاز به تمیز کاری دوره ای دارد مقطع ریل می باشد که بر روی شاسی سوار شده و قرقره ها بر روی آن حرکت می کند. روش تمیز نگه داشتن آن با استفاده از شوینده و جرم گیرهای ملایم و یا یک دستمال نرم می باشد که تمامی جرم ها و ناصافی های روی ریل را تمیز کند و سپس به سطح روی قرقره ها ( هانگرها ) توجه نمایید و بدون باز کردن هانگر در هنگام حرکت درب را تمیز و جرم زدایی بفرمایید.

 فتوسل ( صفحه تشخیص حرکت افراد که بر روی چشم است ) و قاب جلوی درب است. قاب جلو در شیشه ای را تمیز کنید ( می توانید درب را جدا کنید و شستشو دهید ) سپس با یک دستمال عینک آغشته به تمیز کننده صفحه LCD  به صورت آهسته بر روی فتوسل کشیده و آن را خشک کنید. ( لازم به ذکر است برای انجام این کار حتما برق را قطع کنید. ) بعد از خشک شدن ، برق را وصل و سپس استفاده نمایید.

این کار برای درب هایی که چندین سال کار کرده و در معرض ذرات معلق هوا بوده موثر است. در شیشه برقی هایی که کمتر از آن استفاده شده نیاز به چنین کاری نیست.

درب شیشه ای

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای درازگل با سرویس دوران

مهم‌ترین اصلی که در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای باید به آن توجه کنید، بهره‌گیری از دانش و تخصص یک نصاب یا تعمیرکار حرفه‌ای است. شرکت سرویس دوران ضمن تولید انواع درب اتوماتیک با مصارف خانگی، تجاری، اداری و صنعتی، خدمات تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای را نیز به کمک متخصصین خبره و تاییدشده ارائه می‌دهد. استفاده از قطعات اصل ، ارائه‌ی ضمانت قطعات و خدمات و تعمیر درب در محل از دیگر مزایای استفاده از خدمات سرویس دوران در این بخش هستند.

تماس