تعمیر راه بند اتوماتیک

در هنگام تردد در خیابان ها احتمالا به موانعی برخورد کرده اید که به آن‌ها راه بند می گویند. راه بند ها موانعی هستند که در محل های پر رفت و آمد مثل پلیس راه‌ها، عوارضی‌ها، پارکینگ‌ ها، مجتمع های مسکونی و غیره بکار گرفته می شوند. تعمیر راه بند اتوماتیک  نقش مهمی در کنترل و نظارت تردد بازی می کند. تعمیر راه بند اتوماتیک  دارای تجیهیزاتی از جمله ریموت، کلید انتخاب حالت و کارتخوان است.

راه بند اتوماتیک از یک میله که به انتهای آن یک وزن متصل است، ساخته شده است. از جمله کاربرد ضروری راه بند اتوماتیک در پارکینگ های عمومی است که در آنجا زمان ورود و خروج اتومبیل ها را ثبت می کند و هزینه را به آسانی محاسبه می کند. تعمیر راه بند اتوماتیک  با استفاده از سنسورها و دوربین مداربسته به یک سامانه نرم افزاری متصل است.

تعمیر راه بند اتوماتیک ستونی

 

تعمیر راه بند اتوماتیک ستونی که با نام بولارد نیز شناخته می شود، در داخل زمین قرار می گیرد و به منظور مسدود کردن مسیر رفت و آمد از زمین بیرون می‌آید. این راه بند ها یک مانع بسیار مطمئن برای کنترل تردد وسایل نقلیه هستند و برخورد با این تعمیر راه بند اتوماتیک  ستونی باعث آسیب به وسیله نقلیه خواهد شد. این نوع راه بند دارای کیفیت بالایی است و دوام زیادی دارد.

این راه بندها بیشتر در جاهایی که نیازمند امنیت زیاد هستند بکار برده می شوند (جاهای دولتی و نظامی). راه بند اتوماتیک ستونی پر هزینه و گران است و مراحل نصب پیچیده ای دارد.

تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک

تعمیر راه بند اتوماتیک اهرمی

این نوع راه بند اتوماتیک، میله ای است که بر روی یک پایه نگهدارنده نصب می شوند. طول این میله متفاوت است و وابسته به اندازه در ابعاد 2 تا 8 متر در بازار دیده می شوند. در صورت برخورد با این نوع راه بند، آسیبی که به خود راه بند اهرمی وارد می شود، شدیدتر از خودرو است. این نوع راه بند بسیار متدوال بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. راه بند اهرمی ارزان ترین نوع راه بند به شمار می رود.

وابسته به نوع سیستم محرکه، راه بندها را می توان به دو دسته تقسیم کرد که شامل راه بند الکترومکانیک و راه بند الکتروهیدرولیک است. از راه بند الکترومکانیک در محیط هایی که رفت و آمد کمتری وجود دارد استفاده می شود و در محیط هایی که رفت و آمد زیادی دارند از راه بند الکتروهیدرولیکی استفاده می شود.

به طور کلی استفاده از راه بند مزیت های زیادی دارد. این مزیت ها شامل کنترل رفت و آمد، افزایش امنیت، قابلیت کنترل از راه دور و غیره می باشد. این ویژگی ها باعث شده است که مردم از این راه بند ها برای افزایش امنیت و تسهیل کردن کارهای خود استفاده کنند.

 

تماس