تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی (Electric shutter repair) که دارای اجزای اصلی مانند عیب‌‎یابی تیغه، موتور، شفت (لوله)، برق اضطراری، صفحه پلیت، ریموت، ریل، مویی، جاقفلی و کپس می‌باشد. خرابی هر یک از قطعات کرکره برقی مانند باز وبسته‌نشدن آن، نیازمند تعمیر یا تعویض توسط تعمیرکار کرکره برقی می‌باشد. خدمات تعمیر و سرویس دوره‌ای توسط تعمیرکاران دُر اتوماتیک در کوتاه ترین زمان با اعزام به محل قابل انجام است. با توجه به نوع قطعه و خرابی آن، هزینه تعمیرات کرکره برقی تعیین می‌شود.

درحال حاضر در مکان‌هایی مانند پارکینگ، مغازه و فروشگاه، صرافی، پاساژ و … از درب‌های برقی استفاده می‌شود. درب اتوماتیک دارای مزایای بسیار زیادی است؛ اما ممکن است در اثر استفاده مداوم دچار مشکل شود. شما می‌توانید برای عیب یابی کرکره برقی با شماره 09122947890 تماس بگیرید.

تعمیر قطعات کرکره اتوماتیک می تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود؛ زیرا در صورتی که بخواهید لوازم کرکره برقی را در صورتی خرابی، تعویض کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. به همین دلیل تعمیرکار حرفه‌ای و با تجربه می‌تواند در صورت امکان، نسبت به تعمیر کرکره برقی اقدام کند. در این مطلب قصد داریم شما را انواع تعمیرات کرکره برقی که توسط تعمیرکار انجام می‌شود، آشنا کنیم.

قیمت تعمیر کرکره برقی چقدر است؟

همانطور که ذکر شد کرکره برقی از اجزای متعددی تشکیل شده‌است که هر کدام ممکن است دچار خرابی شوند. به همین دلیل هزینه تعمیر کرکره اتوماتیک با توجه به نوع قطعه مورد نظر و خرابی آن، تعیین می‌شود. نوع، امکانات و مکان نصب آن می‌تواند در قیمت کرکره برقی موثر باشد. نوع تیغه و عرض آن، موتور کرکره، ریموت، چشمی، نوع یراق‌آلات می‌تواند در تعیین قیمت نهایی موثر باشد.

اجزای مختلف کرکره اتوماتیک مانند ریموت، موتور، چشمی، ریل، میکروسوئیچ و … را می‌توان از برندهای معتبر خریداری کرد. در صورتی که مشتری بخواهد از این برندها برای تعویض قطعات استفاده کند، ممکن است هزینه متغیر باشد. تعمیر کرکره برقی، خدمات و سرویس دوره ای باید توسط متخصص انجام شود و کار تعمیرکار دارای ضمانت باشد.

انواع تعمیرات کرکره برقی

به منظور تعمیر کرکره برقی باید با خرابی‌ها و مشکلات رایج آن آشنا باشیم. یکی از انواع درب‌های اتوماتیک که امروزه استفاده از آن بسیار رایج شده است، کرکره برقی می‌باشد. آشنایی با مشکلات رایج این درب‌های برقی می‌تواند موجب عیب‌یابی آن در مدت زمان کوتاهی شود. باید به این نکته توجه شود که کیفیت بالای یراق آلات کرکره برقی و قطعات آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در خراب‌نشدن آن‌ها داشته‌باشد. تعمیرکار باید بتواند با  اعزام به محل عیب و خرابی را به درستی تشخیص دهد. در این بخش به رایج ترین مشکلات و دلایل خرابی کرکره برقی اشاره خواهیم کرد.

1- عیب یابی باز و بسته نشدن کرکره اتوماتیک

علت بالا نرفتن کرکره برقی یا پایین نیامدن آن بیشتر مواقع به دلیل اختلال در عملکرد سیستم برقی می‌باشد. به همین دلیل تعمیرکار باید در ابتدا وضعیت برقی کرکره را بررسی کند. در این صورت با رفع مشکل در وضعیت برق، باز و بسته‌شدن درب کرکره با مشکل مواجه نخواهد‌شد.

تعمیر کرکره برقی

بعد از بررسی وضعیت برق، تعمیرکار باید به دنبال چک کردن بخش‌های دیگر مانند موتور برود. گاهی نیز سنسور کرکره به درستی عمل نمی‌کند. البته همیشه مشکل چندان جدی نیست! به همین دلیل باید در اولین قدم باتری ریموت بررسی شود. در صورت تمام‌شدن باتری، نسبت به تعویض آن اقدام شود. برخی اوقات نیز ریموت دچار مشکل شده‌است که باید تعمیر شود. تعمیر کرکره برقی نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد.

2- رفع مشکل از ریل خارج شدن کرکره برقی

یکی دیگر از مشکلات، از ریل خارج‌شدن کرکره برقی آن می‌باشد. در این حالت ممکن است تیغه بشکند و در نتیجه از ریل کرکره خارج شود. این مشکل می‌تواند به دلیل فرسودگی تیغه‌ها رخ دهد. گاهی نیز خودرو یا کامیون با کرکره برخورد می‌کند و موجب می‌شود که از ریل خارج شود. در این خصوص باید سریعا تعمیرکار نسبت به تعمیر کرکره برقی اقدام کند، به ویژه اگر از میزان تردد بالا باشد. در صورت عدم تعمیر کرکره، ممکن است موجب بروز ضررهای مالی و جانی شود.

3- تعمیر ایراد بهم خوردن تنظیم کرکره اتوماتیک

گاهی ممکن است تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی به هم بخورد. در هنگام نصب کرکره برقی، نصاب باید این سیستم را به صورت دقیق تنظیم کند؛ اما گاهی در اثر استفاده مدام از آن، ممکن است تنظیمات به هم بخورد. این تنظیمات اغلب مربوط به تنظیمات موتور ساید یا توبولار می‌باشد.

برای تعمیر کرکره برقی، باید تنظیمات درب نیز به دقت بررسی شود. گاهی به دلیل عدم استفاده از کاور، کار نکردن طولانی مدت، زنگ‌زدگی مسیر حرکت چرخ دنده، وجود ناهماهنگی در حرکت چرخ دنده و یا وجود سه چرخ دنده در پشت موتور ممکن است تنظیمات آن بهم بخورد. در این حالت باید به منظور تعمیر کرکره برقی در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام شود.

4- رفع مشکل خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی

یکی از قطعات کرکره برقی که ممکن است دچار مشکل شود، میکروسوئیچ است. میکروسوئیچ در موتورهای کرکره اتوماتیک دارای خرابی‌های متفاوتی است. یکی از دلایل خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی عدم استفاده از کاور یا پوشش مناسب برای موتور می‌باشد؛ زیرا در این حالت رطوبت به  موتور نفوذ می‌کند و یا اشیاء روی موتور سقوط می‌کنند. در نتیجه میکروسوئیچ کرکره برقی ممکن است دچار مشکل شود. گاهی نیز در اثر تنظیم اشتباه، بروز خشکی در مسیر حرکت چرخ دنده و یا سوراخ شدن کاور میکروسوئیچ بیش از حد ممکن امکان خرابی این قطعه وجود دارد.

5- عیب یابی افتادن کرکره برقی

شاید پیش آمده باشد که در هنگام باز و بسته‌کردن کرکره برقی، با مشکلات متعددی روبرو شوید. یکی از این مشکلات، افتادن کرکره برقی است. از اصلی‌ترین دلایل آن، بروز مشکل در وضعیت برقی سیستم است. در بیشتر مواقع وجود نوسانات برقی، موجب می‌شود که درب کرکره برقی بیفتد! برخی اوقات نیز موتور دچار مشکل می‌شود و یا سنسور کرکره برقی به درستی عمل نمی‌کند.

تعمیر کرکره برقی

6- خرابی نیمه باز‌ماندن درب کرکره برقی

در صورتی‌که از کرکره برقی در مکان‌های پرتردد استفاده ‌شود، ممکن است گاهی درب آن به صورت نیمه‌باز بماند. این مورد در مکان‌هایی مانند پارکینگ، مغازه‌ها و فروشگاه‌های تجاری بیشتر رخ می‌دهد. تعمیرکار باید در ابتدا باید سنسور کرکره برقی را چک کند؛ زیرا گاهی خرابی سنسور می‌تواند موجب شود که درب پارکینگ به حالت نیمه‌باز باقی بماند. با تعمیر کرکره برقی به صورت دوره‌ای می‌تواند موجب کاهش خرابی ناشی از این مورد شود.

گاهی نیز سنسورها در مکان مناسب نصب نشده‌اند. این مورد به دلیل نصب کرکره برقی به صورت اشتباه اغلب رخ می‌دهد. باید به این نکته توجه شود که ممکن است چشمی کثیف باشد و یا موتور کرکره اتوماتیک دچار مشکل شود.

7- ایراد کار نکردن کرکره برقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام کار با کرکره برقی به وجود آید، کار نکردن آن است. دلایل زیادی ممکن است موجب شود که کرکره برقی کلا کار نکند! در این حالت ممکن است هر یک از اجزا دچار مشکل شوند و موجب شوند که کرکره برقی کار نکند. همانطور که ذکرشد ممکن است یک ایراد و خرابی کوچک مانند تمام شدن باتری نیز موجب بروز این مشکل شود.

8- رفع مشکل گیر کردن کرکره برقی در هنگام باز و بسته‌کردن آن

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در هنگام باز و بسته‌شدن کرکره برقی با آن مواجه شوید، گیر کردن آن است. ممکن است برخی اوقات در هنگام فشردن دکمه ریموت، درب کرکره گیر کند و بدون حرکت باشد. در این حالت باید با دست کرکره را حرکت داد. این نوع خرابی کرکره برقی اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که درب برقی به صورت دوره‌ای سرویس نشود. به دلیل عدم روغن‌کاری کرکره برقی مناسب و یا بروز مشکل در موتور امکان دارد که درب کرکره برقی گیر کند. با تعمیر کرکره برقی می‌توان مشکل گیر کردن کرکره برقی را حل کرد.

9- ایراد آهسته حرکت‌کردن کرکره اتوماتیک

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی، حرکت کند و آهسته درب کرکره می‌باشد. در این مورد باید فنر کرکره برقی توسط تعمیرکار بررسی شود. در صورت بروز آسیب در فنر یا استهلاک آن امکان دارد که در هنگام باز و بسته‌کردن کرکره برقی، به آهستگی حرکت کند. درواقع طول عمر فنر در صورتی که تمام شود نمی‌تواند عملکرد درستی داشته‌باشد. در این حالت تنها راه‌حل، تعویض فنر می‌باشد.

10- مشکل کار نکردن ریموت کرکره برقی

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی، عدم کارکردن ریموت کنترل آن می‌باشد. همانطور که می‌دانید این سیستم با وجود ریموت، کنترل می‌شود. در نتیجه کوچکترین اختلال در عملکرد این قطعه می‌تواند موجب شود که  درب باز و بسته‌نشود؛ زیرا سیگنال‌ از طریق ریموت به سنسور و دستگاه مرکزی منتقل نمی‌شود. به همین دلیل کرکره برقی دچار مشکل می‌شود.

در ساده‌ترین حالت ممکن باتری ریموت تمام می‌شود و همانطور که ذکر شد باید باتری جدید، جایگزین آن شود. در غیر این صورت عواملی مانند ضربه، تماس آب با ریموت، ایجاد فشار در آن می‌تواند موجب خرابی برد ریموت کنترل کرکره برقی شود و به همین دلیل نیاز به تعمیر داشته‌باشد. علاوه بر تعمیر کرکره برقی باید سرویس دوره‌ای نیز انجام می‌شود.

تعمیر کرکره برقی

11- تعمیرات باز شدن کرکره برقی به صورت خود به خود

یکی از مشکلات رایج کرکره اتوماتیک، باز شدن آن به صورت خود به خود می‌باشد. این موضوع باید به صورت جدی توسط تعمیرکار بررسی شود؛ زیرا می تواند موجب به خطر افتادن امنیت ساختمان شود. در نتیجه در صورت مشاهده باید سریعا برای رفع آن اقدام شود. بروز ایراد و خرابی در موتور، سنسور، فنر و … از عواملی هستند که می‌توانند موجب شوند که کرکره به صورت خود به خود باز شود.

عیب یابی کرکره برقی در صورت سرویس دوره‌ای در مدت زمان کمتری توسط تعمیرکار می‌تواند  انجام شود. علت باز شدن خود به خود کرکره برقی باید توسط اشخاص حرفه‌ای تشخیص داده‌شود. با تعمیر کرکره برقی می‌توان به دلیل باز‌شدن کرکره برقی نیز پی برد.

12- تعمیر خرابی رسیور کرکره اتوماتیک

یکی از قطعات برقی کرکره برقی، رسیور است. دلایل مختلفی ممکت است موجب شوند که رسیور دچار مشکل شود. به عنوان مثال نفوذ آب و رطوبت به داخل رسیور، از دلایل خرابی این قطعه می‌باشد. از دیگر عوامل خرابی آن می توان به تابش زیاد نور خورشید به این قطعه اشاره کرد. تعمیرکار می‌تواند در صورت امکان این قطعه را تعمیر کند. در صورتی که خرابی قابل تعمیر نباشد، باید این قطعه تعویض شود.

13- مشکل صدای زیاد کرکره اتوماتیک

یکی از مشکلاتی که ممکن است در صورت استفاده از کرکره برقی به وجود آید، سر و صدای زیاد می‌باشد. در هنگام باز و بسته‌شدن درب برخی از صداها عادی است و غیرطبیعی محسوب نمی‌شوند؛ اما گاهی اوقات میزان صدای موتور کرکره برقی یا باز و بسته‌شدن آن بسیار زیاد است. از دلایل بروز سر و صدای زیاد می‌توان به نصب اشتباه، بروز مشکل در ریل، خرابی موتور، ایراد در صفحه پلیت و آهن‌کشی می‌باشند. با یادگیری و مشاهده آموزش تعمیر کرکره برقی، تعمیرکار می‌تواند سریع‌تر نسبت به عیب‌یابی سیستم اقدام کند.

تعمیر کرکره برقی تهران

خدمات تعمیر کرکره برقی و سرویس دوره‌ای آن توسط شرکت دُر اتوماتیک با بهترین کیفیت در مدت زمان کوتاه در تهران انجام می شود. این خدمات در مناطق مختلف تهران مانند شمال، غرب، شرق و جنوب با اعزام نیرو به محل قابل ارائه می‌باشد. ممکن است در هر ساعت شبانه‌روز، ممکن است کرکره دچار مشکل شود. کرکره اتوماتیک اغلب در فضاهایی مانند مغازه، گاراژ و پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل شرکت‌ دُر اتوماتیک در این زمینه خدمات خود را به صورت حرفه ای ارائه می‌کند.

به منظور تعمیر کرکره برقی در تهران، تعمیرکار باید به محل اعزام شود و با بررسی سیستم، نسبت به عیب یابی اقدام کند. این سیستم برقی بسیار حساس و پیچیده می‌باشد و به همین دلیل باید توسط افراد حرفه‌ای بررسی شود. خدمات ما به صورت حرفه ای در مناطق مختلف تهران ارائه می‌شوند.

تعمیرکار کرکره اتوماتیک می‌تواند در مناطقی مانند ولنجک، جنت‌آباد، گیشا، سعادت‌آباد، تهران‌پارس، پیروزی، زعفرانیه، تجریش، شهرکت غرب و … به صورت حضوری در محل حاضر شود. در نتیجه با عیب‌یابی و بررسی سیستم می‌تواند نسبت به تعمیر آن اقدام کند. به عنوان مثال تعمیر کرکره برقی سعادت آباد یکی از خدماتی است که توسط شرکت انجام می شود.

تعمیر کرکره برقی زعفرانیه

در مناطق شمالی تهران مانند زعفرانیه، امکان اعزام تعمیرکار در کوتاه‌ترین زمان وجود دارد. به منظور تعمیر کرکره برقی زعفرانیه می‌توانید با همکاران ما در شرکت دُر اتوماتیک در تماس باشید. در صورتی که در این منطقه از تهران ساکن هستید، می‌توانید تعمیرات کرکره را به تعمیرکاران باتجربه ما بسپارید. در این صورت تعمیر قطعات دارای ضمانت می‌باشد و کار با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شود.

تعمیر کرکره اتوماتیک پیروزی

به منظور تعمیر کرکره اتوماتیک پیروزی، شرکت دُر اتوماتیک خدمات ویژه‌ای را ارائه داده‌است. می‌توانید به منظور بهره مندی از این خدمات امکان تماس با همکاران ما در این مجموعه وجود دارد. شما می‌توانید با تعمیرکاران ما در تماس باشید تا نسبت به اعزام به محل اقدام شود. در این صورت در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان حضور تعمیرکار در منطقه پیروزی تهران وجود دارد.

تعمیر کرکره برقی استاد معین

به منظور تعمیر کرکره برقی استاد معین می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید. در صورت خرابی کرکره اتوماتیک، تعمیر موتور، تیغه، برد، ریل و سنسور می‌توانید با تعمیرکار در تماس باشید. گاهی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر می‌باشد. در صورتی که قطعه مانند موتور باشد، اگر تعویض شود باید هزینه بیشتری پرداخت شود. به منظور تعمیر کرکره می‌توانید با شماره‌های ما در سایت در تماس باشید.

تعمیر کرکره برقی جنت‌آباد

در صورتی که در منطقه جنت آباد هستید، می‌توانید در صورت نیاز به تعمیرکار با شرکت دُر اتوماتیک در تماس باشید. همکاران ما می‌توانند با توجه به منطقه مورد نظر، خدمات خود را به صورت سرویس دوره ای ارائه دهند. در منطقه جنت آباد امکان استفاده از خدمات ما وجود دارد.

تعمیر کرکره برقی

آیا می توانیم خودمان تعمیر کرکره اتوماتیک را انجام دهیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، برخی از انواع خرابی‌های رایج کرکره برقی چندان جدی نیستند. به همین دلیل حتما نیاز نیست که تعمیر کرکره برقی توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود. باید به این نکته توجه کنید که کرکره اتوماتیک یک سیستم حساس است. به هیچ عنوان در صورت جدی بودن مشکل، نباید افراد غیرحرفه‌ای نسبت به تعمیر کرکره برقی اقدام کنند. زیرا ممکن است آسیب به کرکره وارد شود. در این بخش به برخی از مشکلاتی اشاره خواهیم کرد که امکان تعمیر آن توسط افراد غیرحرفه‌ای نیز وجود دارد.

 • از کار افتادن ریموت به دلیل تمام شدن باتری آن
 • بروز خرابی در سنسور چششمی کرکره اتوماتیک
 • مشکل و خرابی در فرستنده کرکره برقی
 • انسداد در مسیر کرکره برقی
 • بروز شکستگی در فنر کرکره
 • به هم خوردگی تنظیم حد مجاز
 • قفل شدن درب کرکره برقی به صورت دستی
 • پریدن فیوز و قطع برق سیستم

تعویض کرکره قدیمی با کرکره اتوماتیک

در گذشته برای درب مغازه‌‌ها، پارکینگ، فروشگاه‌ها و … از انواع کرکره برقی قدیمی استفاده می‌شد. این کرکره‌ها دارای ایمنی، مقاومت و استاندارد لازم و قابل اطمینان نبودند! اما امروزه با وجود کرکره اتوماتیک دیگر نیازی به استفاده از کرکره‌های قدیمی نیست؛ زیرا این کرکره‌ها به صورت ایمن و مقاوم طراحی شده‌اند. همچنین برای باز و بسته‌شدن آن‌ها نیاز به استفاده از نیروی دست وجود ندارد و تنها با یک ریموت کنترل می‌تواند درب کرکره اتوماتیک را باز و بسته‌کرد.

با تعویض کرکره قدیمی با کرکره قدیمی علاوه بر راحتی در استفاده، ظاهر درب نیز بسیار آراسته و مرتب خواهد شد. باز و بسته‌کردن به صورت اتوماتیک موجب می‌شود که سر و صدای ناشی از آن نیز نسبت به کرکره قدیمی کمتر باشد. مزایای کرکره برقی نسبت به کرکره قدیمی طبیعتا بیشتر است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از نوع برقی آن استفاده شود. البته تعمیر کرکره برقی مسلما هزینه بالاتری در بر خواهد داشت. در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از نوع قدیمی و دستی آن استفاده کنند که دارای معایب زیادی مانند عدم امنیت کافی، می‌باشد.

 

تعمیر کرکره برقی

گارانتی تعمیر کرکره اتوماتیک در تهران

در هنگام خرابی کرکره برقی باید از تعمیرکار با تجربه به منظور رفع مشکل استفاده شود. دُر اتوماتیک در زمینه ارائه خدمات به مشتریان خود ضمانت می‌دهد. در نتیجه تمام خدمات با گارانتی و ضمانت به مشتریان ارائه می‌شوند. با ارائه خدمات تعمیرات کرکره برقی شبانه روزی، مشتریان می‌توانند در هر نقطه از تهران با شرکت در تماس باشند.

امکان اعزام تعمیرکار حرفه‌ای در صورت نیاز وجود دارد. گاهی نیاز است که  قطعاتی که دچار مشکل هستند، برای تعمیر منتقل شوند. در این حالت تعمیرکار کرکره اتوماتیک به محل مراجعه می‌کند و در صورت نیاز قطعه مورد نظر را به کارگاه منتقل می‌کند تا نسبت به تعمیر آن اقدام شود. در این حالت تعمیرات کرکره برقی با ضمانت انجام می‌شود.

تعمیر اجزای کرکره برقی

به منظور طراحی و نصب کرکره برقی باید از قطعات و یراق‌آلات متعددی استفاده شود. در این صورت هر کدام از این اجزا ممکن است در اثر استفاده مداوم دچار مشکل شوند. به همین دلیل باید این اجزا و قطعات توسط تعمیرکار به صورت تخصصی تعمیر شوند. در این بخش به اجزای مختلف و لوازم جانبی کرکره برقی که نیاز به تعمیر دارند، اشاره خواهیم کرد.

تعمیر تیغه کرکره برقی

یکی از اجزای اصلی کرکره اتوماتیک، تیغه می‌باشد. این قطعه دارای انواع و اندازه‌های متنوع می‌باشد. معمولا از فولاد، آلومینیوم، پلی کربنات، آهن ضدزنگ‌دار و … برای ساخت این تیغه‌ها استفاده می‌شود. به دلیل قرارگیری کرکره برقی در فضای باز، این قطعه نیز در معرض شرایط آب‌و‌هوایی مختلف قرار دارد. از این رو در برخی از مناطق مانند شمال و جنوب کشور به دلیل آب‌و‌هوای مرطوب، بیشتر دچار مشکل و خرابی می‌شود. در این مناطق پیشنهاد می‌شود که از تیغه کرکره برقی آلومینیومی استفاده شود که در برابر رطوبت و دما مقاومت بالاتری دارد.

جنس تیغه می‌تواند موجب شود که در مدت زمانی که از آن استفاده می‌شود، کمتر دچار مشکل شود. این قطعه بسیار مهم می‌باشد و باید حتما تعمیرکار و نصاب با تجربه نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کند.

تعمیر موتور کرکره برقی

موتور کرکره اتوماتیک یکی از اجزای مهم آن محسوب می‌شود. در نتیجه باید تعمیر موتور کرکره برقی با دقت بیشتری انجام شود و حتما از تعمیرکار با تجربه و حرفه‌ای استفاده شود. گاهی عدم کیفیت موتور و اتصال اشتباه می‌تواند موجب شود که موتور دچار مشکل شود. در نتیجه کرکره برقی نیز از کار می‌افتد. به طور معمول در بازار کرکره برقی از دو نوع موتور ساید و توبولار استفاده می‌شود. این دو برند معروف بسیار رایج هستند و دارای کیفیت مناسبی نیز می‌باشند.

معمولا از موتور توبلار کرکره برقی برای اماکنی استفاده می‌شود که دارای تردد کمی باشند. همچنین درب‌های سبک و کوچک انتخاب مناسبی برای استفاده از این نوع موتور هستند. اغلب برای فضاهای پر رفت و آمد از موتور ساید برای کرکره برقی استفاده می‌شود. این موتور برای درب‌های سنگین نیز کارایی دارد.

تعمیر موتور توبلار کرکره برقی

از قطعات مهم کرکره برقی، موتور است که ممکن است نیاز به تعمیر داشته‎‌باشد. یکی از موتورهای بسیار رایج، توبلار است. این موتور به شکل استوانه طراحی و ارائه شده‌است. با توجه به اندازه و ابعاد محیط و کرکره اتوماتیک، سایز این موتور می‌تواند متفاوت باشد. به دلیل محدودیت آن، همانطور که ذکر شد، بیشتر برای مکان‌های کم تردد مانند پارکینگ شخصی کاربرد دارد. برندهای متنوعی این نوع موتور را مانند توربو، کوییک، اسمارت و هافمن تولید می‌کنند. مزایای موتور تیوبلار عبارتند از:

 • اشغال فضای کمتر نسبت به سایر موتورهای کرکره اتوماتیک
 • امکان طراحی و ساخت موتور با توجه به نیاز مصرف‌کننده
 • توان و قدرت کشش متنوع موتور
 • بالا و پایین شدن درب در صورت قطعی جریان برق

تعمیر موتور توبلار کرکره برقی

تعمیر موتور ساید کرکره برقی

یکی دیگر از انواع موتور کرکره اتوماتیک، نوع ساید است. با توجه به مطالب ذکرشده، این موتور برای برای درب‌ها با تردد و وزن بالا به کار‌ می‌رود. این قطعه با ایجاد نیرو به صورت گشتاور دینامیک، موجب می‌شود که موتور به حرکت درآید. موتور ساید کرکره برقی نیز در صورت بروز مشکل، نیاز به تعمیر دارد. برندهای مختلف اسمارت، بارزانته و تیونی در نصب کرکره برقی کاربرد زیادی دارند. به همین دلیل نیاز به تعمیر موتور ساید کرکره برقی از این برندها نیز بسیار بیشتر است.

موتور ساید نیز مانند موتور توبلار دارای کیفیت بالایی می باشد. به همین جهت در بسیاری از انواع کرکره برقی از این موتور استفاده می‌شود. توصیه می‌شود با توجه به میزان تردد و وزن، موتور مناسب برای کرکره برقی انتخاب شود. در صورت نصب کرکره برقی به صورت درست، امکان بروز خرابی بسیار کمتر خواهد بود. می‌توانید در این راستا از نصاب و تعمیرکار حرفه‌ای مشورت بخواهید.

تعویض شفت

شفت یکی از قطعات کرکره اتوماتیک است که از آن به منظور نصب رول استفاده می‌شود. در صورتی که موتور روشن شود، موجب به حرکت درآمدن شفت می‌شود. در نتیجه تیغه‌ها به دور آن می‌پیچند. این قطعه نیز ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد که این موضوع را تعمیرکار کرکره برقی تعیین می‌کند. شما می‌توانید به منظور تعمیر شفت کرکره اتوماتیک، با تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه در تماس باشید. از این طریق می‌توانید نسبت به عیب‌یابی کرکره برقی اقدام کنید.

رفع مشکل اختلال در برق اضطراری

در انواع کرکره برقی از یک سیستم برق اضطراری به نام UPS استفاده می‌شود. در زمانی که برق قطع شود، این سیستم می‌تواند موجب شود که درب چندین مرتبه بتواند بالا و پایین شود. از این رو یکی از بخش‌های مهم و اصلی این سیستم می‌باشد. در صورت بروز مشکل در این سیستم، باید نسبت به رفع آن در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدام کرد. بنابراین در صورت قطعی برق، سیستم برق اضطراری می‌تواند موجب باز و بسته‌شدن درب کرکره اتوماتیک شود.

تعویض صفحه پلیت کرکره

در دو سمت چپ و راست کرکره برقی صفحه پلیت باید نصب شود. این صفحه باید بتواند شفت را در بالای کرکره نگه دارد. در صورت بروز مشکل و خرابی صفحه پلیت، باید تعمیرکار نسبت به تعمیر آن اقدام کند. به منظور تعمیر کرکره برقی باید صفحه پلیت آن نیز توسط تعمیرکار بررسی شود.

تعمیر و تعویض ریموت کرکره

یکی از پرکاربردترین بخش‌های کرکره برقی، ریموت کنترل است. شما با استفاده از این قطعه می‌توانید از فاصله چند متری، با ارسال فرمان به موتور، کرکره اتوماتیک را باز و بسته‌کنید. همانطور که اشاره شد یکی از بخش‌هایی که ممکن است موجب عدم کار کردن کرکره برقی شود، همین ریموت است. تمام شدن باتری آن یا بروز خرابی می‌تواند موجب عدم کارکرد این سیستم شود. در این حالت باید نسبت به تعمیر ریموت کرکره برقی اقدام کرد تا مشکل برطرف شود. گاهی تنها با تعویض باتری، ریموت به درستی کار می‌کند و فرمان به موتور ارسال می‌شود.

ریموت یکی از اجزای اصلی کرکره برقی محسوب می‌شود که ممکن است دچار مشکل شود. در صورت خرابی ریموت، طبیعتا با فشردن دکمه آن نیز، کرکره اتوماتیک باز و بسته نمی‌شود. بنابراین باید در مدت زمان کوتاهی نسبت به تعویض یا تعمیر این قطعه اقدام شود. با تماس با تعمیرکار کرکره اتوماتیک می‌توانید در جهت رفع خرابی این قطعه اقدام کنید.

تعمیر یا تعویض ریل کرکره برقی

از قطعات کاربردی و مهم کرکره اتوماتیک، ریل می‌باشد. این قطعه به عنوان یک پروفیل کاربردی در دو طرف دهانه نصب می‌شود. باید تیغه‌های کرکره برقی درون این ریل قرار بگیرند تا بالا و پایین رفتن کرکره به صورت منظم انجام شود. به منظور تعمیر کرکره برقی باید این قطعه نیز توسط تعمیرکار بررسی شود. اگر ریل نیاز به تعویض داشته‌باشد باید توسط تعمیرکار این کار انجام شود. تعمیرکار سعی می‌کند تا جایی که امکان دارد قطعات را تعمیر کند. در صورتی که امکان تعمیر ریل وجود نداشته باشد، باید ریل تعویض شود.

تعمیر یا تعویض ریل کرکره برقی

تعمیرات کرکره برقی با ایاب و ذهاب رایگان

به منظور تعمیر کرکره اتوماتیک، تعمیرکاران در ساعت اداری و در طول روز می‌توانند خدمات خود را به مشتریان ارائه کنند. در شرکت دُر اتوماتیک، نیز امکان اعزام متخصص به محل وجود دارد و شما می‌توانید تنها با یک تماس، مشکل درب اتوماتیک و کرکره برقی خود را با ما در میان بگذارید. نحوه تعمیر کرکره برقی باید به گونه‌ای باشد که کمتر نیاز به تعویض قطعات باشد. در واقع باید تعمیرکار سعی کند که در درجه اول تنها نسبت به تعمیر کرکره اتوماتیک اقدام کند. در این صورت هزینه تعمیرات، بسیار کمتر خواهدشد. تعمیرات کرکره برقی با ایاب و ذهاب رایگان انجام می‌شود.

تماس با تعمیرکار کرکره برقی در تهران

می‌توانید به منظور تعمیر کرکره برقی با شماره 09122947890 در تماس باشید. همکاران ما در شرکت دُر اتوماتیک در ساعات اداری می‌توانند تعمیرکاران را به محل اعزام کنند. با تماس با تعمیرکار کرکره برقی در تهران در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان نسبت به عیب یابی اقدام کرد. در این صورت در زمان و هزینه‌های اضافی صرفه‌جویی می‌شود. تعمیر کرکره اتوماتیک، موتور، تیغه، ریل، ریموت کنترل و چشمی توسط متخصص به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

6 پاسخ
  • arzonweb1
   arzonweb1 گفته:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به مشکل و نوع خرابی قیمت تعمیر کرکره برقی مشخص میشه ، لطفا با شماره 09122947890 تماس بگیرید.

   پاسخ
 1. رضایی
  رضایی گفته:

  علت خرابی موتور کرکره برقی چیه؟ امکان داره تشریف بیارید بازدید برای تعمیر؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *