تعمیر جک درب پارکینگ

عیب یابی در جک درب پارکینگ یک فرآیند سیستماتیک است که برای پیدا کردن مشکلات و خطاهای ممکن در عملکرد جک و سیستم درب اتوماتیک انجام می شود. در زیر به چند مرحله کلیدی برای عیب یابی جک درب پارکینگ اشاره می‌کنم:

بررسی منابع تغذیه : حتماً مطمئن شوید که به منبع تغذیه (معمولاً برق) مرتبط است و منبع تغذیه درست می‌کند. گاهی اوقات مشکلات در جریان برق می‌توانند باعث عملکرد جک شوند.

بررسی کابل‌ها و ارتباطات : کابل‌ها و ارتباطات می‌توانند خراب یا قطع شوند. بررسی کابل‌ها برای هر گونه خطا یا قطعی و اطمینان از ارتباط صحیح آنها مهم است.

بررسی سنسورها : اگر جک دارای سنسورهای امنیتی است (مانند سنسورهای مانع)، از درستی کار کردن آنها مطمئن شوید. اگر سنسورها کثیف یا خراب هستند، ممکن است باعث مشکل در عملکرد جک شوند.

بررسی وضعیت مکانیکی جک : بررسی جک برای هر گونه مشکل مکانیکی یا خرابی. ممکن است در پیچ‌ها، اتصالات یا قطعات دیگر مشکلات وجود داشته باشد.

بررسی‌ها و کنترل‌کننده‌ها : اگر جک دارای کنترل از راه دور یا دکمه‌های کنترلی است، عملکرد آنها را بررسی کنید. مطمئن شوید که دکمه های درست را انجام دهید و دستورات را به درستی انجام دهید.

بررسی کد خطاها (اگر وجود دارد) : در صورتی که جک دارای سیستم کد خطا یا نمایشگر خطا است، کدهای خطا را انجام داده و به معانی آنها پی میبرند. این کدها معمولاً در دفترچه راهنمایی جک ذکر شده اند.

مشاوره با تکنیسین یا متخصص : اگر مشکلی را پیدا نکردید یا اگر مشکل بزرگی دارید، بهتر است با یک تکنیسین یا متخصص در زمینه تعمیرات درب اتوماتیک یا جک پارکینگ را بررسی کنید. او می‌تواند با تجربه خود به شما کمک کند مشکلات را حل کرده و درستی عملکرد جک را بازیابی کند.

عیب یابی جک درب پارکینگ چیست و چه مزایایی دارد

عیب یابی جک درب پارکینگ بیمارستانی در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی باعث افزایش بهداشت محیطی می شود از جمله می توان عدم تماس و ارتباط دست مراجعین با درب را اشاره کرد .

استفاده ازعیب یابی جک درب پارکینگ بیمارستانی که در اتاق های عمل آزمایشگاه ها و مراکز پژوهشی استفاده می شود باعث تسهیل در رفت و آمد برانکاردها جلوگیری از ورود اشعه ایکس صرفه جویی در مصرف انرژی و زیبایی محیط می شود

 انواع  عیب یابی جک درب پارکینگ و خدمات انواع درب ها 

عیب یابی جک درب پارکینگ قابلیت کار در حالت های مختلفی را دارد که عبارتند از: حالت تمام باز، حالت تمام بسته ( قفل )، حالت نیمه باز، حالت اتوماتیک و حالت حرکت یکطرفه دارن.

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت تمام باز طوری است که تمام مسیر را برای ورود و یا خروج افراد باز می نماید

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت بسته یا قفل در حالتی استفاده می شود که عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی نیاز نمی باشد و لازم است که در این ساعات درب قفل باشد و سپس با تنظیم مجدد آن در شیشه ای بصورت قفل باقی می ماند.

 

درب شیشه ای تلسکوپی در حالت نیمه باز مانند دیگر انواع درب ، یک حالت بسیار مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی ساختمان می باشد زیرا در این حالت می توانید درب را بصورتی تنظیم کنید که با تشخیص حرکت و یا وزن توسط سنسور درب شیشه ای ، فقط نیمی از ورودی درب باز گردد و بنابراین با باز و بسته شدن درب از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری گردد.

درب شیشه ای تلسکوپی در حالت حرکت اتوماتیک نیز در واقع همین حرکت معمول و عادی درب شیشه ای است و در واقع حرکت یکطرفه برای کنترل عبور و مرور از یک سمت می باشد و نحوه کار آن اینطوری است که ورود تنها از سمت ورودی و یا سمت خروجی صورت میگیرد و سنسور بخش ورود و یا بخش خروج غیر فعال می شود و بدین ترتیب عبور تنها از یک سمت درب شیشه ای امکان پذیر می باشد.(چشم سوم درب اتوماتیک).

عیب یابی جک درب پارکینگ مناسب برای استفاده در:

عیب یابی جک درب پارکینگ دراتاق جراحی – اتاق رادیولوژی – اتاق های ایزوله – مراکز توانبخشی – مراکز جراحی محدود،پزشکان، دندانپزشکان – دیگر بخش ها -صنایع داروسازی – محیط های ایزوله شده در برابر صدا و اتاقهای ضبط -آزمایش های الکترونیکی – آزمایشهای آنالیز و تجزیه (دارویی و بخش شیمیایی) -جابجایی دربها با لنگه های سنگین و خاص

عیب یابی جک درب پارکینگ اتوماتیک

عیب یابی جک درب پارکینگ را بطور کلی می توان نوع پیشرفته تری از عیب یابی جک  دانست. در واقع در عیب یابی جک درب پارکینگ یک لته متحرک در هر ظرف از دب شیشه ای وجود دارد یعنی عابر در جلوی خود یک یا دو لته درب می بیند که به طرفین می رود ولی درب شیشه ای تلسکوپی عابر در هر سمت دو لته درب می بیند که به دو طرف متحرک هستند

بنابراین عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت معمول حداقل از شش قسمت یا لته درب تشکیل می شود. معمولا یکی از لته ها در سمت راست و لته دیگر در سمت چپ ورودی به طور ثابت قرار می گیرد و دو لته در سمت راست روی لته ثابت راست و دو لته در سمت چپ روی لته ثابت چپ متحرک هستند.

روال باز شدن عیب یابی جک درب پارکینگ نیز بدین صورت است که درب بعد از تشخیص حرکت یا وزن توسط سنسور درب شیشه ای، لته متحرک اول که در مرکز ورودی قرار گرفته است حرکت کرده و روی لت دوم قرار گرفته و سپس هر دو به روی لته ثابت حرکت کرده و جمع می شوند و طبق این روال ، ورودی برای رفت و آمد افراد باز میشود.

 

بلکه به صورت نوبتی عمل می کند یعنی یک بار درب به صورت کشویی باز خواهد شد و لحظاتی بعد به صورت چرخشی عمل خواهد کرد. تعداد دفعات باز شدن به صورت چرخشی و کشویی قابل تنظیم است و حتی می توان از یکی از حالت های باز و بسته شدن استفاده نمود.ایجاد جلوه ای بی نظیر و زیبا در نمای ورودی از ویژگی های استفاده از درب اتوماتیک چرخشی می باشد.

 

استفاده از این نوع  دربها برای مکان های پر تردد پیشنهاد نمی گردد. بیشتر در مکان های خاص مانند اتاق سرور، اتاق مدیریت، اتاق عمل، طلافروشی ها و غیره با ترکیب سیستم های کنترل تردد، شرایط بهتری را برای کنترل رفت و آمد محیا می کند.

توجه داشته باشید که عیب یابی جک درب پارکینگ تفاوت عمده درب شیشه ای تلسکوپی با درب شیشه ای کشویی در این است که دو سوم از عرض ورودی می تواند مورد استفاده برای عبور و مرور قرار گیرد که این خود مزیتی است که باعث می شود این نوع درب برای ساختمانهایی که نیاز به ورودی بیشتر برای عبور افراد و بار دارند مناسب تر باشد.

لازم بذکر است که درب شیشه ای تلسکوپی می تواند به صورت سه لته نیز نصب گردد. در این حالت یک لته ثابت است و در یک سمت ورودی (راست یا چپ) نصب شده و دو لته دیگر متحرک بوده و هر دو به یک سمت و روی این لته ثابت جمع می شوند به این نوع از درب اصطلاحا درب شیشه ای تلسکوپی یک طرفه گویند.

البته مانند دیگر انواع عیب یابی جک درب پارکینگ طبعادر مورددرب شیشه ای تلسکوپی داری منبع برق اضطراری می باشد  در هنگام قطع برق مورد استفاده قرار میگیرد و در هنگام قطعی برق، عبور و مرور از آن را امکان پذیر می نماید.

 انواع  عیب یابی جک درب پارکینگ و خدمات انواع درب ها 

عیب یابی جک درب پارکینگ قابلیت کار در حالت های مختلفی را دارد که عبارتند از: حالت تمام باز، حالت تمام بسته ( قفل )، حالت نیمه باز، حالت اتوماتیک و حالت حرکت یکطرفه دارن.

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت تمام باز طوری است که تمام مسیر را برای ورود و یا خروج افراد باز می نماید

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت بسته یا قفل در حالتی استفاده می شود که عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی نیاز نمی باشد و لازم است که در این ساعات درب قفل باشد و سپس با تنظیم مجدد آن در شیشه ای بصورت قفل باقی می ماند.

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت نیمه باز مانند دیگر انواع درب ، یک حالت بسیار مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی ساختمان می باشد زیرا در این حالت می توانید درب را بصورتی تنظیم کنید که با تشخیص حرکت و یا وزن توسط سنسور درب شیشه ای ، فقط نیمی از ورودی درب باز گردد و بنابراین با باز و بسته شدن درب از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری گردد.

 

عیب یابی جک درب پارکینگ در حالت حرکت اتوماتیک نیز در واقع همین حرکت معمول و عادی درب شیشه ای است و در واقع حرکت یکطرفه برای کنترل عبور و مرور از یک سمت می باشد و نحوه کار آن اینطوری است که ورود تنها از سمت ورودی و یا سمت خروجی صورت میگیرد و سنسور بخش ورود و یا بخش خروج غیر فعال می شود و بدین ترتیب عبور تنها از یک سمت درب شیشه ای امکان پذیر می باشد. اتوماتیک).

عیب یابی جک درب پارکینگ چرخشی چیست و چه مزایایی دارد

یکی از زیباترین نوع درب ها و یکی از پیچیده ترین عیب یابی جک درب پارکینگ درب چرخشی اتوماتیک می باشد. این نوع بیشتر در مکان هایی به کار گرفته می شوند که به علت محدودیت در عرض، امکان نصب دیگر  جک درب پارکینگ وجود نداشته باشد. می توان از این سیستم به صورت یک لنگه و یا دو لنگه به کار گرفت.

اپراتور این دربها طوری طراحی گردیده که نیازی به تعویض درب ندارد و قابل نصب بر روی هر نوع درب لولایی می باشند. قابل ذکر است که حالت چرخشی و کشویی بودن این درب ها به صورت هم زمان عمل نمی کند.

موارد و کاربرد  استفاده ازعیب یابی جک درب پارکینگ

عیب یابی جک درب پارکینگ اداری تجاری و … که در هنگام تردد می بایست کنترل و امنیت اعمال گردد.عیب یابی جک درب پارکینگ درب ورودی اتاق مدیران و اتاق کنفرانس هاعیب یابی جک درب پارکینگ درب  ورودی فروشگاه های طلا و جواهرعیب یابی جک درب پارکینگ درب ورودی شرکت ها، ادارات و …  عیب یابی جک درب پارکینگ درب ورودی اتاق سرور و دیتاسنترها