مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی

فهرست مطالب

مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی

مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی

طرفداران تکنولوژی همیشه معتقدند که ابزارهای جدید کارایی بیشتری دارند و به تبع آن، امنیت و آسانی بیشتری را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. اما دیدگاه سنتی گاهی بر این اعتقاد است که محصولات قدیمی، استحکام و مزیت های بیشتری نسبت به محصولات جدید خواهند داشت. در این مقاله قصد داریم در رابطه با مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی اطلاعاتی را ارائه نماییم. تعمیر کرکره برقی در تهران

در رابطه با این مقایسه، موارد مختلفی می توان مد نظر قرار داد که از جمله آن می توان : قیمت کرکره دستی و همچنین قیمت کرکره قدیمی مغازه نسبت به نوع جدید آن اشاره نمود. مزیت کرکره برقی به کرکره سنتی نیز در این مقاله شرح داده شده است.

مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی

همانطور که ذکر شد، از جنبه های مختلف می توان به موضوع تفاوت ها پرداخت. که در ادامه به هر یک از این موارد خواهیم پراخت.

امنیت بالای کرکره های برقی

یکی از موارد مهمی که می توان بدان اشاره نمود، امنیت بالای کرکره های اتوماتیک است. میزان سرمایه گذاری کسب و کارهای امروزه، به گونه ای است که مسئله امنیت را بسیار پررنگ تر از گذشته نموده است. یکی از محاسن بسیار بزرگ کرکره برقی اتوماتیک، داشتن امنیت بالا نسبت به نسل قدیمی آن ها می باشد.

در رابطه با مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی و همچنین امنیت آن ها، بعضی ها بر این اعتقادند که با استفاده از قفل های محکم برای  کرکره های قدیمی می‌توان این استحکام را تا حد زیادی سرعت بخشید. گرچه این موضوع می‌تواند موثر باشد، اما شکستن قفل راحت تر از باز کردن کرکره های برقی خواهد بود.

مقایسه میزان سر و صدا در دو نوع کرکره

از دیگر مزیت های کرکره های اتوماتیک، می توان به میزان صدای کم آنها اشاره نمود. در نوع سنتی این نوع کرکره ها، صدای بسیار زیاد به هنگام باز کردن آن، موجب می شود که برای اطرافیان ایجاد مزاحمت نماید.

 مقایسه زیبایی و سهولت

قطعاً یک محصول با هزینه بیشتر، از ظاهر زیبا نیز برخوردار باشد. در واقع  از مزیت های کرکره های جدید، ظاهر زیبای آن می باشد.

نوع جنس به کار رفته در کرکره های جدید به گونه ای است که از دوام بیشتری نسبت به مدل های سنتی برخوردار است. در صورتی که نصب کرکره برقی برای پارکینگ باشد، علاوه بر امنیت، زیبایی ظاهری را نیز به ساختمان شما خواهد بخشید.

خطر پذیری کمتر نسبت به طرح های سنتی

شاید در مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی ،خطر پذیری کم اهمیت به نظر برسد. اما بسیار اتفاق افتاده است که به هنگام بالا بردن و پایین آوردن کرکره های سنتی قدیمی، افراد دچار آسیب هایی شد باشند.

یکی از مزیت های بسیار مهم کرکره های جدید نسبت به نوع قدیمی آن، استفاده از ریموت برای باز و بست کردن است. فشار بدنی وارد شده به هنگام بالا بردن یا پایین آوردن  کرکره های قدیمی، باعث می شود که استهلاک بدن برای فرد مغازه دار بیش از کسی باشد که ازکرکره های برقی استفاده می کند.

بررسی مزیت و معایب در مقایسه کرکره برقی اتوماتیک و سنتی

تا به اینجا ما در رابطه با مزایای کرکره برقی نسبت به نوع قدیمی آن، اطلاعاتی را ارائه نمودیم. قطعا با وجود مزیت هایی که در رابطه با محصولات جدید مواجه هستیم، معایبی نیز وجود خواهد داشت.

استفاده از هر نوع ابزاری مزایا و محاسن خاص خود را خواهد داشت که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

مشکلات استفاده از کرکره برقی

قبل از اینکه به این موارد بپردازیم، بهتر است پیش گیری را مد نظر قرار دهید و در فروشگاه های معتبر نسبت به خرید اقدام نمایید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری نمایید. در این زمینه می توانید از کارشناسان فروش ما مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

ایجاد اختلال درب کرکره اتوماتیک

یکی از مشکلات رایج که در رابطه با استفاده از کرکره های اتوماتیک وجود دارد، متاسفانه عدم کارکرد درست درب کرکره برقی می باشد. این مشکل گاها در برخی ازکرکره های برقی وجود دارد که البته نمی توان گفت تنها در مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی این مشکل وجود دارد.

بالا نرفتن درب کرکره برقی

بالا نرفتن درب کرکره برقی از دیگر مسائلی است که ممکن است دارندگان آن را با این مشکل مواجه نماید. در برخی موارد، علی رغم عدم مشکلاتی در کرکره اتوماتیک، باز هم امکان بالا رفتن آن وجود ندارد. مشکلات عدم برق رسانی از دیگر مسائلی است که می‌تواند عامل به وجود آورنده آن باشد.

خرابی ریموت کرکره اتوماتیک

خرابی  ریموت کنترل کرکره و یا موتور آن از دیگر مشکلاتی است که برای باز و بسته کردن و یا استفاده از کرکره های های برقی وجود خواهد داشت که این نوع در مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی وجود دارد.

چنانچه در نگهداری ریموت دقت لازم را داشته باشید، این مشکل می تواند به حداقل ممکن برسد. چرا که گاهی این مشکلات به دلیل عدم نگهداری درست به وجود می آید.

خرابی درب کرکره

خرابی درب کرکره هم از دیگر مواردی است که ممکن است استفاده از آن را دچار مشکل نماید. در کرکره های قدیمی، در صورتی که شما با مشکلاتی مواجه باشید ، با سهولت بیشتری امکان رفع و رجوع آن را خواهید داشت اما در نوع اتوماتیک، این موضوع کمی دشوار تر به نظر می رسد و نیاز به فرد متخصص خواهید داشت.

معایب استفاده از کرکره سنتی در مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی

در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ، استفاده از کرکره های سنتی در مغازه ها و پارکینگ ها و یا گاراژهای مختلف قابل مشاهده است. شاید بتوان گفت طرفداران کرکره های قدیمی هنوز هم علاقه ای به تعویض آن نشان نمی دهند. اما معایب آن چیست؟

امنیت پایین کرکره های سنتی

از معایب کرکره های سنتی می توان به امنیت پایین آن ها اشاره نمود. شکستن قفل های این نوع از کرکره ها، برای سارقین زمان کمتری می طلبد و با سهولت بیشتری همراه خواهد بود.

ایجاد مشکل جسمی در استفاد از آن

باز کردن و بستن کرکره های سنتی نیازمند توان فیزیکی مناسب آنها است به همین دلیل برخی از صاحبان این نوع ممکن است به دلیل وزن بالای این کرکره، تحمل آن را نداشته باشند و به همین دلیل دچار مشکلاتی از این قبیل شوند. در صورتی که این مسئله در کرکره های جدید به راحتی قابل انجام است.

ظاهر نامناسب کرکره های سنتی

ظاهر نامناسب کرکره های قدیمی نسبت به نوع جدید آن، از دیگر مواردی است که استفاده را با محدودیت بیشتری مواجه می کند.  پارگی زنگ زدگی و همچنین دفرمه شدن طرح های قدیمی از مشکلاتی است که افراد زیبا پسند با آن مواجه خواهد بود.

در رفتگی فنر کرکره های قدیمی

دررفتگی فنرهای کرکره قدیمی از مشکلات رایج است و تنها افراد خاصی می توانند نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند که متاسفانه آسیب های وارده در این مشکل در برخی موارد، به گونه ای است که حتی فرد تعمیرکار را نیز دچار مشکل می نماید.

انواع کرکره برقی موجود در بازار ایران

  • کرکره برقی فولادی
    •  کرکره برقی فولادی ضد سرقت بوده و برای انواع کرکره ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  •  کرکره برقی آلومینیومی
    •  در استفاده از کرکره برقی آلومینیومی  آلیاژ ۱۰۰ درصد آلومینیوم استفاده شدست که استفاده از شمش آلومینیومی درجه یک که غیر بازیافتی می باشد در تولید تیغه های آن وجود نخواهد داشت.
  •  کرکره برقی پلی کربنات
    •  کرکره برقی شفاف پلی کربنات و استفاده از مواد با کیفیت، با بیشترین درجه شفافیت یکی از مناسب ترین انواع کرکره ها برای واحدهای تجاری داخل پاساژ و ویلا ها می باشد .
  •  کرکره برقی رول گیتر

کرکره برقی امنیتی رول گیتر دارای تیغه فولادی آبکاری شده مقاوم در برابر ضربه های ایجاد شده کشش و برش و همچنین موتور پر قدرت سایت استفاده شد در آن

خلاصه  مطلب

در این مقاله به موضوع مقایسه کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی پرداختیم. همچنین در رابطه با مزیت ها و معایب این نوع از کرکره ها، اطلاعات لازم را ارائه نموده ایم. برای سفارش انواع کرکره های برقی و همچنین تعمیر این نوع کرکره ها می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید. تعمیرات کرکره برقی شبانه روزی توسط تعمیرکار انجام می شود.

تماس