نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی

فهرست مطالب

نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی

رفع صدای کرکره برقی

نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی: در این مقاله سعی بر این داریم نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی را بیان کنیم تا بتوانید در کوتاهترین زمان مشکل اصلی و علل رخ دادن این اتفاق را بررسی و در نهایت تعمیر کنید. در مقاله نکات مهم برای خرید جک پارکینگ به نکات مهم در رفع مشکل صدای کرکره برقی مورد اشاره شدست.

علت صدای کرکره برقی چیست؟

نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی: همانطور که می‌دانید کرکره برقی یکی از درب های بسیار هوشمند و کاربردی و آسان است که امروزه بسیاری از کرکره برقی استفاده می کنند. قطعات سازنده کرکره برقی عموماً از جنس فولاد میباشند و  اگر از قلب مطلع باشید زمان باز و بست شدن درب کرکره برقی این قطعات فولادی روحم می غلتند. در این زمان که قطعات فولادی با هم برخورد می کنند ممکن است صدایی که در بعضی از مواقع ناهنجار است تولید شود. ولی تنها  این رفع مشکل صدای کرکره برقی نیست.

در بعضی از مواقع ممکن است این صدا از لرزش فلز در ریل کرکره برقی باشد. به این صورت که احتمالاً ریل شده لرزش در آن اتفاق می افتد. در این حالت صدایی از کرکره برقی ایجاد می شود.بهتر است حل مشکل صدای کرکره برقی بدانید که معمولاً کرکره های قدیمی به چندین سال پیش تولید شدند می توانند با گذشت چندین سال بار اضافی بر روی موتور شوند که در این حالت صدای بسیار زیادی تولید می گردد. خرابی رایج جک درب اتوماتیک باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

جلوگیری از صدای اضافه کرکره برقی

باید بدانید چندین روش برای جلوگیری از صدای اضافی وجود دارد. اولین روش در همه مواقع جواب داد آن است که روغن کاری زیادی احتیاج دارد. که این روغن کاری زمانی که کرکره برقی سرویس میشود باید صورت پذیرد. دلیل علمی آن این است که وقتی روغن فلز ها در کرکره برقی شروع به مالیدن روی هم می کند.

اگر چنین اتفاقی رخ دهد اولاً که به موتور و اتصالات کرکره فشار می آید و همچنین صدای زیادی تولید می شود. در نظر داشته باشید که رفع مشکل صدای کرکره برقی با مراقبت از کی کرکره برقی خود می‌توانید از خراب بودن آن جلوگیری کنید. برای مثال با سرویس و روغن کاری منظم میتوانید در ایجاد صدای اضافی جلوگیری کنید. پس برای اینکه کرکره برقی شما برای مدت زمان بیشتری کار کند و خراب نشود حتماً آن را سرویس و تعمیر کنید. بررسی خرابی های رایج جک درب اتوماتیک و حل مشکل صدای کرکره برقی می تواند به تعمیرکار برای رفع مشکل کمک کند.

صدای موتور کرکره (نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی)

همانطور که می دانید یکی از اجزای اصلی کرکره برقی که وجود آن ضروری است اگر نباشد کر کار نمی کند موتور است. موتور کرکره برقی مهمترین نقش را در کار کردن کرکره برقی دارد. موتور به این صورت کار میکند که با حرکت درآوردن ورقه ها و فلزات ها را به سمت بالا یا پایین حرکت می دهد. که در نهایت کرکره به بالا و پایین کشید می شود. بدانی که در گذشته ها از موتورهای استفاده می شد که صدای بسیار زیادی تولید می کرد. ولی با پیشرفت علم موتورهای کرکره برقی به حداقل صدای خود رسیدند. بدانید که موتور باید در حالت عادی بی صدا کار کند .اگر این اتفاق نیفتاد و موتور در مواقع باز و بست شدن کرکره صدای زیادی از خود تولید کرد حتماً باید تعمیر کرد.

بررسی صدای کرکره برقی

برای اینکه چک کنید ببینید از کجا صدا می‌آید که آزاردهنده است ابتدا چرخ ها و دنده های کرکره برقی را بررسی کنید. این چرخ دنده ها در شرایطی که وضعیت خوبی ندارند و دچار ایراد فنی شدند صدای زیادی از خود تولید می کنند. اگر متوجه شدید که مشکل از چرخ دنده ها و چرخ های کرکره برقی است حتما آنها را تعویض کنید تا مشکل حل شود. معمولاً این چرخ دنده ها پس از روغن کاری های منظم و به موقع مشکل آنها حل می شود. رفع مشکل صدای کرکره برقی.

لرزیدن کرکره برقی (نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی)

یکی از خرابی های عمده و پرتکرار در کرکره برقی این است که در بعضی از شرایط کرکره برقی می لرزد و جیر جیر می کند. اما دلیل اصلی این مشکل چیست و چه باید کرد. در جواب باید گفت که علت وقوع این مشکل بیشتر در عوامل محیطی است. علاوه بر آن تعمیر درست و نگهداری از آن در درست کار کردن کرکره برقی نقش بسیار موثری دارد.  اگر صدای اضافی را به درستی تشخیص دهید و بدانید که مشکل از کجاست به راحتی می‌توانید آن را حل کنید.

برای مثال در مناطقی که باد شدید می وزد و شرایط جوی به گونه ای است که باد با سرعت به کرکره برخورد میکند ممکن است پس از مدتها کرکره آسیب دیده و صدای اضافی خود تولید کند این هم یکی از نکات قابل توجه در صدای اضافی کرکر است. باز شدن خود به خود درب پارکینگ نیز یکی از انواع مشکلات و خرابی درب پارکینگ و حل مشکل صدای کرکره برقی است.

قطعات سست کرکره برقی

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد اگر قطعات در هنگام کار کردن کرکره برقی شل شده باشند باعث میشود که نویز اضافی از کرکره برقی تولید شود. و این صدای اضافی تولید شده می تواند برای انسان بسیار آزاردهند باشد. به زبان ساده اگر قطعات موجود در کرکره برقی و رفع مشکل صدای کرکره برقی در جای مناسب و دقیق خود قرار نگیرند به ارتعاش در می آیند. وقتی که این اتفاق بیفتد این قطعات با قطعات دیگر برخورد می کنند. و در اثر برخورد با قطعات دیگر صدای اضافی ناهنجاری تولید می شود. پس بررسی کنید که قطعات در جای اصلی خود قرار دارند و هیچ مشکلی برای کرکره برقی به وجود نیامده است.

خوردگی در کرکره برقی

یکی از اصلی ترین دلایل در کرکره برقی این است که در بعضی از مواقع باعث خوردگی اجزای کرکره برقی میشود. دلیل آن این است که کرکره در معرض عناصر در هوای باز قرار می گیرد و ممکن است خورد شود. همچنین کرکر های خارجی که با هوا در ارتباط است بیشترین خوردگی را در خود دارد. باید بگویم که اگر که به شما دچار خوردگی شود می تواند به اجزای اصلی کرکره برقی آسیب جدی برساند. که در این مواقع ممکن است صدای جیر جیر و یا لرزیدن از کرکره برقی خارج شود. مشکلات و خرابی در انواع کرکره برقی پارکینگ ممکن است متفاوت باشد.

در مطالب فوق نکات مهم در صدای کرکره برقی ذکر شدست. بدانید که با رعایت اصول نگهداری از کرکره برقی سرویس و روغن کاری به موقع و دقیق آن می توانید به صورت اصولی از کرکره برقی خود محافظت کنید. برای رفع صدای کرکره برقی چندین روش و کارها موجود می باشد که بستگی به نوع خرابی شما اعمال می شود. زمانی که صدای اضافی از کرکره برقی خود تولید شد حتما در اولین فرصت مشکل را با کارشناسان و افراد خبره در این زمینه در میان بگذارید. زیرا اگر به این مشکل اهمیت ندهید ممکن است حل مشکل صدای کرکره برقی پس از زمان طولانی هزینه زیادی برای شما ایجاد شود. و قطعات و لوازم دیگر کرکره برقی دچار آسیب شوند که شما را به دردسر جدی می‌اندازند.

تماس