تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی برای موتور ساید

فهرست مطالب

تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی برای موتور ساید

تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی برای موتور ساید: در این مقاله می‌خواهیم در مورد تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی ساید به طور کامل صحبت کنیم. پس اگر از درب های هوشمند و کرکره برقی استفاده می نمایید می‌خواهید حد بالا و پایین کرکره را تنظیم نمایید حتماً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. آموزش نحوه تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی توبلار یکی از مقالات سایت است که می توانید از آن استفاده کنید.

تنظیم حد بالا و پایین به چه معنا است؟

اگر بخواهیم به زبان به شما بگوییم که حد بالا و پایین چیست باید بدانید منظورمان این است که وقتی که تیغه کرکره برقی به زمین برسد موتور دستگاه و یا موتور کرکره برقی هوشمند حتماً خاموش شود. و یا همین شرایط برعکس باشد یعنی آنکه درب هوشمند به سمت بالا بست و یا رول شود حتماً باید تیغه به تعداد ۲ تا ۳ عدد باقی بماند و در همان موقع موتور کرکره برقی خاموش شود. ولی شاید برای شما هم پیش بیاید که اگر حد بالا و پایین درب کرکره ای را تنظیم نکنید چه اتفاقی میافتد.  در ادامه به مشکلاتی که در اثر تنظیم کردن آن به وجود می‌آید را توضیح خواهیم داد. دلایل بهم خوردن تنظیم ارتفاع موتور ساید و توبولار کرکره می تواند متفاوت باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اگر حد بالا و پایین تنظیم نشود چه اتفاقی رخ میدهد؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر حد بالا و پایین کرکره برقی هوشمند به هیچ عنوان تنظیم نشود  چه اتفاقی می‌افتد و آیا برای کرکره برقی مشکلی پیش می آید یا خیر. در جواب باید گفت اگر حد بالا و پایین تنظیم نشود ممکن است تیغه های کرکره از ریل خود بیرون بیایند. اگر تیغه ها از داخل ریل خود بیرون آیند به احتمال فراوان شما حد بالای کرکره برقی خود را تنظیم نکرده اید.

مشکل بعدی که برای کرکره برقی شما رخ می دهد این است که به تیغه های کرکره برقی به طور جدی آسیب وارد می شود.  این مشکل و خرابی زمانی رخ می‌دهد که شما حد پایین کرکره را تنظیم نکرده باشید…

همچنین اگر حد بالا و پایین کرکره برقی خود را تنظیم نکنید ممکن است به احتمال فراوان به موتور کرکره برقی شما آسیب بسیار زیادی وارد شود. در این مواقع به موتور دستگاه فشار بیش از اندازه وارد میشود و موتور تحمل این فشار را ندارد.

مشکل بعدی که اگر حد بالا و پایین کرکره را تنظیم کنید این است که باعث سر و صدای انفجاری در کرکره برقی شما میشود که این مشکل بسیار آزاردهنده است.

همچنین اگر حد بالا و پایین را تنظیم کرده باشید ممکن است به یاتاقان و لوله های کرکره برقی آسیب برسد و همچنین طبق گفته کارشناسان ممکن است اندکپ  کرکره برقی آسیب ببیند و یا خراب شود. تعمیرات کرکره برقی بصورت شبانه روزی انجام می شود.

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در کرکره ساید چگونه است؟

تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی برای موتور ساید: همانطور که می‌دانید مادو موتور در کرکره برقی به نام سایت و تو بار داریم. شما باید با استفاده از آچار مخصوص میکروسوئیچ حد بالا و پایین کرکره برقی را به طور منظم تنظیم کنید. اما اگر آچار مخصوص میکروسوئیچ را در دسترس نداشتید  میتوانید از آچار آلن به جای آچار میکروسوئیچ استفاده نمایید. خدمات کرکره برقی توسط بهترین تعمیرکار انجام می شود.

مراحل تنظیم حد بالا و پایین موتور ساید

حالا وقتش رسیدست مراحل تنظیم حد بالا و پایین در موتور ساید را بازگو کنیم.

  • در مرحله اول مهره های  حد بالا و پایین میکروسوئیچ را پیدا کنید. بدانید که اگر بخواهیم حد بالا را تنظیم کنیم حتماً باید کرکره برقی را به سمت بالا هدایت کنیم. دکمه ریموت کنترل به سمت بالا فشار دهید تا کرکره برقی به سمت بالا هدایت شود.
  • وقتی دو تیغه کرکره برقی در خود باقی ماند باید حرکت کرکره برقی را توسط دکمه ریموت کنترل متوقف کنید. حالا وقتش رسیدست که حد بالا را تنظیم نمایید. باید آنقدر حد بالا را بچرخانید که قطع کن بالا تماس  یا بر خود کند. وقتی که این مرحله را طی کردید صدای تق خاصی از رله دستگاه خارج خواهد شد. این بدین معنا است که شما تمامی مراحل را به درستی انجام دادید
  • تنظیم کردن حد پایین در موتور  ساید رسیده است. در این حالت شما باید دکمه پایین را در ریموت کنترل فشار دهید تا کرکره برقی به زمین برسد. وقتی تیغه کرکره برقی به زمین رسید حرکت کرکره برقی را توسط ریموت کنترل متوقف کنید. پس از زدن استپ در کنترل حد پایین را باید آنچنان بچرخانید که صدای تق تق از رل آن خارج شود.
  • وقتی صدای خاصی به گوش تان رسید این کار را متوقف کنید. اگر این مراحل را طی کردید و صدا به  گوشتان رسید یعنی آنکه مراحل را به درستی انجام دادید. و کار شما برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی ساید به پایان رسیدست.

تنظیم کرکره برقی

  • شما در این مراحل یاد گرفتید که تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی ساید را انجام دهید. حتماً تمامی مراحل را با دقت طی کنید به درستی انجام دهید تا مشکل جدیدی برای شما پیش نیاید. در نتیجه حتماً تنظیم حد بالا و پایین را انجام دهید تا بعدها به هزینه‌های اضافی منجر نشود.
  • همچنین اگر نتوانستید حد بالا و پایین کرکره برقی ساید را تنظیم کنید حتماً با کارشناسان خبره در این زمینه تماس حاصل فرمایید. زیر ممکن است به جای تنظیم کردن مشکل جدیدی برای کرکره برقی به وجود بیاورید.
  • برای اینکه از این اتفاق جلوگیری شود و این اتفاق رخ دهد توسط کارشناسان تنظیم گردد بهتر است. همچنین مراقبت از کرکره برقی یکی از مهمترین نکات در حفظ کرکره برقی است. با سرویس و روغن کاری ماهانه و منظم و به صورت اصولی به عمر کرکره برقی تان اضافه کنید. با سرویس منظم کرکره برقی برای مثال سرویس در هر ماه میتوانید از صحت عملکرد کرکره برقی اطمینان حاصل فرمایید.
تماس