ده علت خرابی کرکره برقی و راهکار رفع آنها

ده علت خرابی کرکره برقی و راهکار رفع آنها

ده علت خرابی کرکره برقی و راهکار رفع آنها : در این مطلب قصد داریم به ۱۰ علت خرابی کرکره برقی و همچنین راهکارهای رفع آنها به طور کلی اشاره کنیم انتهای مطالب با ما همراه باشید. همانطور که از قبل اطلاع دارید امروزه از کرکره های برقی استفاده های گسترده می شود. اکثر مناطق مسکونی و ساختمان ها برای اینکه کرکره های برقی امنیت بسیار بالایی دارند از آن استفاده می کنند. از کرکره های برقی می توان در تمامی مکان ها از جمله مغازه ها شرکت ها کارخانه ها و مکان های تجاری و غیر استفاده کرد. که این که راه ها را برای حفظ امنیت کاملاً توصیه می کنیم. به آن جدید که استحکام بالایی دارند.

اگر از خریداران کرکره برقی هستید می دانید که قبل از خرید حتما باید یک نکاتی را رعایت فرمایید تا بالاترین کیفیت را بتوانید خریداری کنید. کرکره برقی هایی که کیفیت بالایی دارند عموما امنیت بالایی هم نیز دارند و همچنین سال های بسیاری عمر میکنند. اما این لوازم برقی ممکن است روزی و مشکل بر بخورد و خراب شود و نیاز باشد که حتماً آن را تعمیر کنیم. برای مثال اگر متوجه آن شدیم که کرکره برقی باز و بسته نمی شود حتماً باید توسط یک کارشناس خبره  و متخصصان آن سرویس گردد. پس اگر کرکره برقی شما به مشکل برخورد حتماً در سریعترین زمان آن را تعمیر کنید. ما در آموزش تعمیر برد جک درب پارکینگ به نکات مهمی درمورد تعمیرات جک اشاره کرده ایم که می تواند مفید باشد.

ده علت خرابی کرکره برقی و راهکاری رفع آنها

در بعضی از مواقع ممکن است به کارشناس و متخصص خوب دسترسی نداشته باشیم در این مواقع باید خودمان دست به کار شویم و مشکل خرابی کرکره برقی را جویا شویم. باز شدن خود به خود درب پارکینگ یکی از انواع خرابی در کرکره ببرقی محسوب می شود.

اگر متوجه شدیم که نیاز به یک متخصص نیست می توانیم آن را خودمان رفع کنیم. در ادامه به ده مورد از خرابی های عمده کرکره برقی اشاره خواهیم کرد.

1- اولین کاری که کنید چک کنید که موتور کرکره برقی سالم است یا خیر. به این صورت که بررسی کنید آیا موتور کرکره برقی روشن است. در بعضی از مواقع وقتی کرکره برقی کار نمی کند نشان از آن دارد که به احتمال فراوان موتور کرکره داری خاموش میباشد.

در ابتدا و در اولین قدم موتور کرکره برقی و یا همان منبع تغذیه کرکره برقی را چک و بررسی کنید.ولی اگر متوجه شدید موتور به درستی کار میکند و روشن است ولی کرکره بالا پایین نمی شود حتماً به کارشناسان خبره تماس حاصل فرمایید تا مشکلات حل شود.

2- دومین مرحله برق کشی کرکره برقی را حتما چک کنید. زیرا ممکن است اتصالات کرکره برقی به مشکل سطحی بر خورده باشند. طبق تجربه مصرف کنندگان ممکن است در این موارد قطعی کرکره برقی به خاطر اتصالات برق باشد. پس اتصالات برق را حتما چک و بررسی کنید. به گفته کارشناسان همچنین ممکن است بعضی از قطعات و اتصالات کرکره برقی شل شده باشند. پس آنها را هم چک کنید و اگر به مشکل برخوردید تماس حاصل فرمایید.

3- گاهی ممکن است علت کار نکردن کرکره برقی و خراب شدن آن از داغ شدن بیش از حد موتور باشد. در چنین مواردی موتور بسیار گرم میشود و داغ میکند و از کار میافتد. اگر چنین اتفاقی برای کرکره برقی شما افتاد و موتور به علت گرمای بالا از کار افتاد حتماً موتور را خاموش کنید و استراحت ای به آن بدهید. پس از چند دقیقه استراحت وقتی که موتور خنک شد آن را دوباره به جریان بیندازید. دوباره کرکره برقی را تست و بررسی نمایید و اگر همچنان مشکل حل نشد با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

4-در چهارمین مرحله ریموت کنترل کرکره برقی را تست کنید. به گفته متخصصان و مصرف کنندگان ممکن است خراب شدن کرکره برقی به علت وجود خرابی در ریموت کنترل باشد. علاوه بر آن اگر ریموت کنترل به هر دلیلی ضربه خورده باشد و همچنین آب به درون آن نفوذ کرده باشد ممکن است که برقی از کار بیفتد. در چنین مواردی که گفته شد حتماً ریموت کنترل کرکره برقی را تعویض کنید تا کرکره برقی شما دوباره به راه بیفتد و برای شما کار کند. این نکته یکی  از نکاتی هست که برای مصرف کنندگان کم پیش می آید.

5- در پنجمین مرحله خودتان به سراغ کرکره برقی بروید و اگر مشاهده کردید که مانعی بر سر راه کرکره  برقی وجود دارد آن را بردارید.در گاهی وقت ها ممکن است بعضی از موانع باعث گیر کردن کرکره ها شود و مانع بالا و پایین نرفتن کرکره می شود. در این موارد مسیر کرکره برقی را حتماً پاکسازی نمایید تا بتواند به راحتی به بالا و پایین برود. پس از انجام این کار موتور را روشن کنید و دوباره کرکره برقی را بررسی نمایید تا از صحت عملکرد آن اطمینان  حاصل کنید.

6- یکی از مهمترین نکات در خرابی کرکره برقی آن است که تیغه کرکره برقی خراب میشود یا در بعضی از مواقع پاره میشود. ناگفتنی نماند اگر ساییدگی در این قطعه به وجود آید ممکن است کرکره برقی از کار بیفتد. تیغه کرکره برقی را تست و بررسی نمایید. این قطعه یک از قطعه های مهم در کرکره برقی است اگر به مشکل بر بخورد ممکن است به موتور کرکره برقی فشار بیاید. اگر این مشکل برای شما رخ داد جهت جلوگیری از هزینه های اضافی آن را به یک متخصص حرفه ای و کاربلد نشان دهید تا در کوتاه ترین زمان و با کیفیت بالا مشکل شما حل گردد.

7- در هفتمین مرحله بدانید که کرکره برقی سنسوری به نام سنسور چشمی دارد. این سنسور یکی از مهمترین قطعه های کرکره برقی است. ممکن است سنسور چشمی از کار افتاده باشد که مانع کارکرد صحیح کرکره برقی می شود. جالب است بدانید اگر چشمی کثیف شده باشد همچنین کوچکترین آسیب دیده باشد نمی تواند به درستی کار کند و مانع عملکرد صحیح کرکره برقی می شود

8- در بعضی از کرکره برقی های پیشرفته کد های عملیاتی وجود دارد. کرکره برقی طبق این کد ها کار می کند. ممکن است بنا به دلایلی این کد ها دچار اشتباه شده باشند. و نتوانند دستور درستی را به موتور بدهند تا کرکره بالا و پایین شود. این اتفاق بیفتد به احتمال فراوان کرکره برقی از کار می افتاد و نیاز به تعمیر دارد

9- نهمین دلیلی که کرکره برقی از کار می افتد خرابی در شفت کرکره برقی است. اگر اطلاع داشته باشید این قطعه بسیار مهم است و جز قطعات اصلی کرکره برقی محسوب می شود. اگر شفت کرکره برقی به هر دلیلی دچار ایراد فنی شده باشد یقیناً کرکره برقی از کار می افتد و به درستی عمل نمی کند. نشانه های این خرابی باز و بسته نشدن کرکره است. و به زبان ساده در این موارد کره گیر می کند و حتماً باید در کوتاه ترین زمان تعمیر گردد.

10- دهمین و آخرین مورد در خرابی کرکره برقی خرابی در بازوی کرکره است. جک های بازویی کرکره برقی جزو مهمترین قطعات کرکره به حساب می آیند. اگر این جک ها که بسیار مهم هستند به هر دلیل دچار ایراد فنی شوند کرکره برقی حتماً از کار می افتد. جک خراب شود به معنای واقعی به هیچ عنوان در باز و بسته نمی شود و در جای خود ساکن می ماند. خرابی جک یکی از پرتکرار ترین و مهمترین خرابی های کرکره برقی است. خرابی را جدی بگیرید و در کوتاه ترین زمان آن را حل کنید. تعمیر کرکره مغازه باید توسط تعمیرکار انجام شود.

در این مقاله به ۱۰ ده علت خرابی کرکره برقی و راهکار رفع آنها به طور کامل اشاره شد. کرکره برقی یکی از وسایل کاربردی است و اگر در ساختمان ها و مکان های تجاری خراب شود ممکن است امنیت ساختمان را به خطر بیندازد. پس اگر کرکره برقی شما به هر دلیل دچار ایراد فنی شد حتما آن را به متخصص خودش نشان دهید. در سریع ترین زمان ممکن کرکره برقی را مشکلش را حل کنید تا از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری کنید